Knižní spolupráce, přednášky a diskuse

Sekce literatury a názorových debat je jedním z oddělení Francouzského institutu v Praze. Jejím cílem je stát se partnerem pro profesionály v oblasti literatury, ať už jsou to spisovatelé, nakladatelé, knihkupci, překladatelé, ředitelé festivalů nebo akademici. Zejména se jedná po podporu "nových hlasů" literatury a myšlení ve francouzském jazyce a pravidelnou spolupráci s malými a středními nezávislými nakladatelstvími.

Literární sekce se dále věnuje propagaci knih od frankofonních autorů, podporuje jejich překlad do češtiny, organizuje názorové debaty a stará se o multimediální knihovnu (mediatéku) Francouzského institutu v Praze. Součástí jejích aktivit jsou také pravidelné diskuse s francouzskými spisovateli a sledování aktuálního dění v oblasti francouzské literatury v České republice.

Francouzský institut v Praze pak zprostředkovává nakladatelstvím, překladatelům a spisovatelům informace o různých formách finanční podpory, kterou nabízí Francouzský institut v Paříži, Velvyslanectví Francie v České republice a francouzské Ministerstvo kultury.

Kontakty: 

Florence Salanouve
Atašé pro spolupráci v literární oblasti a názorové debaty - ředitelka Mediatéky

florence.salanouve@ifp.cz

Evelína Koptišová
Projektová manažerka - literární sekce
evelina.koptisova@ifp.cz

Mediatéka
biblio@ifp.cz

 

PARTNEŘI A UŽITEČNÉ ODKAZY:

1. 10. - 21. 12.
Česká republika
4. 12., 14:00
online

Konference online, ve francouzštině
Registrace nutná
Zdarma

12. 12. - 13. 12.
Praha

Místo konání - Praha nebo online