Jaká je budoucnost škol a vzdělávání?

Jaká je budoucnost škol a vzdělávání?


Konference online, ve francouzštině
Registrace nutná
Zdarma

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Asociace GALLICA, která sdružuje vysokoškolské pedagogy francouzštiny v České republice, Vás u příležitosti svého 20. výročí srdečně zve na online konferenci Philippa Meirieu, emeritního profesora pedagogických věd na Univerzitě Lumière-Lyon-II. Konference je organizována ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy a Francouzským institutem v Praze.  
Konference byla původně plánována v prezenční formě jako součást výroční konference Gallicy, která se měla konat 4 prosince a nese název: Francouzský jazyk v České republice: hodnocení a perspektivy. Profesor Meirieu byl tak laskav, že si našel čas na online setkání a my tak máme tu čest, že s ním můžeme v pátek 4. prosince ve 14:00 hodin diskutovat online na téma : Jaká je budoucnost škol a vzdělávání?  
 
Philippe Meirieu, narozen v roce 1949 v Alès (Gard) je od roku 1985 profesorem pedagogických věd na Univerzitě Lumière-Lyon-II. Prováděl rozsáhlý výzkum týkající se pedagogické diferenciace a filozofie vzdělávání. Vděčíme mu zejména za šíření pedagogických zásad vyplývajících z reformní pedagogiky. Na profesora Meirieu se obracelo mnoho činitelů a byl tak inspirací pro významné vzdělávací reformy. V letech 2010 až 2015 byl viceprezidentem regionu Rhône-Alpes a zastupoval celoživotní vzdělávání. Od června 2020 je prezidentem národního sdružení Ceméa (školící střediska pro metody aktivního vzdělávání).  

Konference ve francouzštině, registrace nutná
Konference bude poté k dispozici na stránce Youtube Francouzského institutu v Praze.