Prix environnement et climat 

Prix Make our planet great again

Cenu Make our planet great again za environmentální a klimatický výzkum pořádá Velvyslanectví Francie v ČR společně s BNP Paribas. Tato cena má za cíl odměnit výzkumnou práci českých studentů v oblasti změny klimatu, životního prostředí a udržitelného rozvoje

Vítězové obdrží finanční pomoc a první dva také možnost absolvovat stáž ve Francii ve výzkumné laboratoři.

Ceny se udělují v červnu během recepce na Francouzském velvyslanectví v Praze, Buquoyský palác, které předsedají profesor Jean-Marie Lehn, laureát Nobelovy ceny za chemii, a pan velvyslanec.

Make our Planet Great Again je iniciativa prezidenta Francouzské republiky Emmanuela Macrona, která byla zahájena 1. června 2017 po rozhodnutí Spojených států odstoupit od Pařížské dohody o klimatu. Je to výzva pro výzkumné pracovníky a učitele, podnikatele, sdružení a nevládní organizace, studenty a veškerou občanskou společnost, aby se mobilizovali a připojili k Francii v boji proti globálnímu oteplování.

Podmínky účasti

Níže uvedený dokument je určen univerzitám, které chtějí prezentovat studenty na soutěži Make Our Planet Great Again. Zahrnuje průběh výběrového řízení a podmínky, které musí studenti splnit:

Podmínky účasti

Můžete si také stáhnout plakát a propagovat cenu Make Our Planet Great Again.

Pokud vaše univerzita nebyla oslovena Francouzským velvyslanectvím s informace o tomto ocenění, dejte nám prosím vědět:

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.