Vzdělávací projekty

Francouzský institut v Praze realizuje vzdělávací projekty pro děti i středoškoláky.

Francouzština s Bílou paní

Česká televize a Francouzský institut v Praze ve spolupráci s Ústavem translatologie Filozofické fakulty Univerzity v Praze připravily projekt, který přibližuje dětem hravou a přitažlivou formou francouzský jazyk. Za tímto účelem byl pod názvem "Avec la Dame Blanche, c’est toujours dimanche" přeložen do francouzštiny oblíbený večerníček scénáristy Pavla Bryzce a režiséra Petra Friedla "Bílá paní na hlídání". Postavám večerníčku propůjčila svůj hlas česko-francouzská herečka Chantal Poullain.

Touto cestou zveme děti k návštěvě webové stránky programu České televize ČT:D, kde mohou objevit jednotlivé díly večerníčku, a to ve čtyřech jazykových variantách (francouzsky s českými titulky, francouzsky s francouzskými titulky, česky s francouzskými titulky a francouzsky bez titulků).

Jako doplněk k večerníčkovým dílům je nabízena také celá řada interaktivních vzdělávacích her pro děti, které si tak mohou osvojit základy francouzštiny. K dispozici jsou také přepisy dialogů v obou jazycích. Od ledna 2016 pak budou uvedené webové stránky doplněny o pracovní materiály pro učitele francouzštiny.

Prostřednictvím tohoto projektu, který získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, přispívají Česká televize a Francouzský institut v Praze k propagaci vícejazyčnosti a zvyšování jazykových dovedností dětí v České republice.

Odborné vzdělávání

Jazyková a vzdělávací sekce Francouzského institutu v Praze iniciuje projekty spolupráce v odborném vzdělávání a podporuje další rozvíjení již probíhajících partnerství mezi středními a/nebo vyššími odbornými školami v ČR a ve Francii.

Hledáte partnerskou školu ve Francii?

Obraťte se na nás:

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.